Konińska Izba Gospodarcza - Opis obiektu
Konińska Izba Gospodarcza jest
instytucją pozarządową, zrzeszającą podmioty gospodarcze oraz gminy miejskie i wiejskie. Wspiera rozwój przedsiębiorczości w Wielkopolsce Wschodniej poprzez zaspokojenie potrzeb informacyjnych, szkoleniowych i doradczych przedsiębiorców oraz współpracę z organizacjami samorządu terytorialnego. Konińska Izba Gospodarcza nawiązuje współpracę z zagranicą, w szczególności z takimi izbami jak Berlińską Izbą Gospodarczą, Ukraińską Izbą Gospodarczą, Brytyjską Izbą Gospodarczą oraz z Izbą Przemysłowo-Handlową w Południowej Westfali. Ponadto prowadzi stałą współpracę z izbami przemysłowo-handlowymi w Polsce.
Biuro KIG posiada
2 nowoczesne
sale konferencyjne mogące pomieścić
od 20 do 70 osób. Sale te idealnie nadają się do organizacji szkoleń, spotkań biznesowych, wykładów, zebrań itp. Posiadają pełne wyposażenie umożliwiające profesjonalne ich przygotowanie, między innymi: flip-chart, projektor multimedialny wraz z ekranem, mównicę. Sala posiada dodatkowo doskonałe oświetlenie i klimatyzację.
Oprócz bogatego zaplecza technicznego do Państwa
dyspozycji oddajemy wykwalifikowany i sprawny zespół pracowników, który zadba o to, aby każde szkolenie czy spotkanie biznesowe zakończyło się sukcesem. Zapewniamy możliwość obsługi cateringowej, organizacji przerw kawowych i posiłków. W przypadku długofalowej współpracy zapewniamy elastyczność w dopasowaniu warunków finansowych oraz zakresu świadczonych usług do potrzeb Klienta.
Konińska Izba Gospodarcza - Usługi dodatkowe
Konińska Izba Gospodarcza również realizuje takie projekty jak:
Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego
Regionalne Ośrodki Europejskiego Funduszu Społecznego powstały by ułatwić dostęp do informacji o możliwościach wykorzystania środków z EFS oraz wesprzeć potencjalnych projektodawców szkoleniami i doradztwem. Ośrodki pomagają nie tylko w napisaniu i realizacji projektu, ale w opracowaniu go tak, by odpowiadał na potrzeby lokalnego/regionalnego rynku pracy.
Milowy Krok w rozwoju regionu
Celem ogólnym projektu jest podjęcie działań na rzecz procesu adaptacyjnego regionu konińskiego i słupeckiego w zakresie przeciwdziałania negatywnym zmianom zachodzącym w sektorze paliwowo - energetycznym oraz dostosowanie kwalifikacji i kompetencji osób pracujących w/w powiatów w zakresie przedsiębiorczości turystycznej.
Lokalne inicjatywy na rzecz aktywnej integracji.
Projekty będą realizowane w sześciu gminach subregionu konińskiego: Ślesin, Wierzbinek, Kleczew, Wilczyn, Sompolno oraz Miasto Słupca, mają na celu wsparcie oddolnej inicjatywy mieszkańców trwale zwiększającej poziom aktywizacji i integracji społeczności w danych gminach. W ramach projektów w każdej gminie zostaną zorganizowane szkolenia i warsztaty dla potencjalnych przyszłych liderów lokalnych, które przyczynią się do podniesienia kwalifikacji i umiejętności danej grupy w zakresie profesjonalnej integracji społeczności poszczególnych gmin.