Pałac w Racocie Ośrodek Szkoleniowo-Rekreacyjny - Opis obiektu
Pałacu w Racocie, który należy do Stadniny Koni Racot został zaprojektowany przez Dominika Merliniego i od początku był miejscem spotkań inteligencji, a także obiektem krzewienia polskiej kultury. Była tu jedna z pierwszych w Polsce scen dworskich. W późniejszych latach pałac przechodził we władanie kolejno: królów niderlandzkich i książąt saksońsko weimarskich. W roku 1919 na mocy zapisów w Traktacie Wersalskim dobra racockie stały się własnością Skarbu Państwa Polskiego. Decyzją Rady Ministrów z 1921 roku, pałac w Racocie zyskał rangę Rezydencji Prezydentów Rzeczypospolitej.
Dziś, po gruntownym remoncie w pałacu znajduje się hotel o wysokim standardzie oraz nowoczesny Ośrodek Szkoleniowo Rekreacyjny, w którym znajdziecie Państwo doskonałe warunki do pracy intelektualnej
i wypoczynku. W roku 2005 Stadnina Koni Racot została laureatem konkursu Zabytek zadbany pod patronatem Ministra Kultury i Generalnego Konserwatora Zabytków.
Obiekty konferencyjne z parkingiem
Obiekty konferencyjne z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych
Obiekty konferencyjne z Wifi
Pałac w Racocie Ośrodek Szkoleniowo-Rekreacyjny - Pokoje
Posiadamy cztery pokoje 1-osobowe, piętnaście 2-osobowych, jeden 4-osobowy, Apartament Prezydencki o powierzchni 140m2, przeznaczony dla 2 osób. Trzy spośród wymienionych pokoi są w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, w każdym pokoju znajduje się łazienka, telewizor, radio oraz telefon oraz internet bezprzewodowy. Umeblowanie w całości nawiązuje do XVIII i XIX wiecznego stylu Pałacu Jabłonowskich.
Posiadamy również 2 pokoje 2-osobowe i 2 pokoje 3-osobowe oraz salon z kominkiem w Przypałacowej Oficynie( pokoje w oficynie posiadają wspólną łazienkę).
Razem 50 miejsc noclegowych.
Pałac w Racocie Ośrodek Szkoleniowo-Rekreacyjny - Usługi dodatkowe
W naszej ofercie znajduje się szereg atrakcji związanych ze sportem jeździeckim i rekreacją konną. Prowadzimy naukę jazdy konnej pod nadzorem wykwalifikowanego instruktora. Organizujemy przejażdżki bryczkami zgromadzonymi w przypałacowym Muzeum Powozów oraz obozy jeździeckie i biegi św. Huberta. Malownicze lasy otaczające Pałac zachęcają do wzięcia udziału w polowaniu na terenach naszych Ośrodków Hodowli Zwierzyny Łownej z tradycyjną oprawą myśliwską z udziałem sygnalistów, koni i psów lub bezkrwawych łowów fotograficznych na ścieżkach Parku Krajobrazowego im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego. Miłośnikom wędkarstwa oferujemy bogato zarybiony staw.